The Casio Vintage Watch ABL-100WE-1AEF blends nostalgic design with cutting-edge Bluetooth connectivity, offering automatic time setting, a pedometer, multiple alarms, and world time functions in a sleek 38mm stainless steel bracelet. Lightweight and water-repellent, it’s the perfect accessory for professionals who value style and smart functionality.
| ASIN | B0DGPNZNWM |
| ASIN | B0DGPNZNWM |
| Additional Features | Alarm, backlight, stopwatch |
| Age Range Description | Adult |
| Band Color | Black |
| Band Length | 20.5 Centimeters |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Band Width | 20 Millimeters |
| Bands | 1 |
| Batteries | 1 C batteries required. (included) |
| Best Sellers Rank | #31,272 in Fashion ( See Top 100 in Fashion ) #992 in Men's Wrist Watches |