brand: "lilliput"
price: "$1130.49"
in_stock: true
reviews_count: 1
url: https://www.desertcart.ec/products/46262873-13-3-tk1330-np-c-t-b-open-frame-version
store_origin: EC
region: Ecuador
---
# 13.3" Full HD display HDMI connectivity 10-point capacitive touch 13.3" TK1330-NP/C/T-B OPEN FRAME VERSION Full HD HDMI monitor with capacitive touch function
**Brand:** lilliput
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 📺 Touch the future with clarity and style!
## Quick Answers
- **What is this?** 13.3" TK1330-NP/C/T-B OPEN FRAME VERSION Full HD HDMI monitor with capacitive touch function by lilliput
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- lilliput enthusiasts
## Why This Product
- Trusted lilliput brand quality
## Overview
The LILLIPUT 13.3" TK1330-NP/C/T-B is a Full HD 1920×1080 open frame monitor featuring a 10-point capacitive touch panel and HDMI input, designed for seamless integration and interactive professional environments.
## Description
TK1330-NP/C/T 13.3" Industrial Monitor 1920×1080 high resolution, Aspect ratio:16:9, Touch panel: 10-point capacitive touch, High contrast: 1500:1, High brightness: 300cd/m², Viewing angle: 170° / 170° (H/V), HDMI, VGA, DVI & A/V inputs,v Metal housing design, Integrated bracket for easy installation, VESA & fixed bracket mount methods. DISPLAY Panel 13.3" IPS Physical Resolution 1920×1080 Touch Panel 10-point capacitive touch Aspect Ratio 16:9 Brightness 300cd/㎡ Contrast 1500:1 Viewing Angle 170°/170°(H/V) INPUT HDMI 1 DVI 1 VGA 1 USB 1 (for touch function) Audio (BNC) 1 Video (BNC) 1 POWER Current 790mA Input Voltage DC 7-24V Power Consumption ≤8W ENVIRONMENT Operating Temperature -20℃～60℃ Storage Temperature -20℃～70℃ DIMENSION Dimension(LWD) 333.5×166.6×34.5mm Mounting Method VESA 75mm / 100mm, fixed bracket mount Weight 1.9kg What's in the package: VGA cable USB cable HDMI A/A cable CD drive 12V DC ADAPTER
## Features
- model:TK1330-NP/C/T 13.3" Full HD HDMI monitor with capacitive touch function;1920×1080 high resolution, Aspect ratio: 16:9;Touch panel: 10-point capacitive touch,